Prawo spadkowe – dziedziczenie długów, zachowek - Bydgoszcz - kancelaria adwokacka | Frischke & Sielska
15622
page-template-default,page,page-id-15622,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Prawo spadkowe

Kodeks cywilny, wśród wielu norm, reguluje także kwestie związane z dziedziczeniem dóbr i dysponowaniem majątkiem po zmarłych. Nasza kancelaria adwokacka w Bydgoszczy zajmuje się doradztwem w tym zakresie. Prawo spadkowe określa między innymi normy dotyczące dysponowania majątkiem po śmierci danej osoby, podział spadku, a także dziedziczenie długów. Ponadto przepisy regulują instytucję zachowku mającą na celu ochronę najbliższych członków rodziny spadkodawcy.

W czym pomagamy naszym Klientom?

Zajmujemy się reprezentowaniem Klientów w postępowaniu przed sądem w sprawach dotyczących przejęcia spadku po zmarłym. Adwokat w trakcie porady w siedzibie kancelarii w Bydgoszczy, jak i w toku postępowania, dokładnie analizuje wszystkie możliwe sytuacje prawne mające wpływ na odziedziczone dobra lub wysokość zachowku, np.: możliwość ich wydziedziczenia, odrzucenia, rozwód, wcześniejsze darowizny. Sprawy dotyczące majątku zmarłej osoby, w szczególności, gdy osoby dziedziczące nie mogą uzyskać porozumienia, są trudne, a postępowania prowadzone nieprawidłowo są bardzo długotrwałe.